fbpx

Z Pamiętnika Pragmiarza – Sezon 1 Epizod 1

13 stycznia 2018 Podniebna Drużyna SMA

Z Pamiętnika Pragmiarza – Sezon 1 Epizod 1

Wreszcie nastał ten dzień. Po kilku tzw.jazdach próbnych, po sobotnich montażo-prezentacjach, po weekendowych wpatrywaniach się maślanymi oczami w jej nieskazitelną figurę, dzisiaj przyszedł czas rozpoczęcia ostatecznej rozgrywki Tomek vs. SMA.

Środa, godz. 8:00. Miejsce akcji Kwidzyn. Za oknem styczniowy dzień, który w żaden sposób nie umie się zdecydować, czy chce być pokryty słońcem, czy przesłonięty zimowymi chmurami. W pokoju oni: Patrycja, Tomek i…PRAGMA. Gotowy? Tomasz usłyszał znajomy głos swojej rehabilitantki. Tak, odrzekł mniej pewnie niż by chciał. Zaczynajmy. Wziął głęboki oddech i pozwolił uwięzić się w linach i podwieszkach, które od tego momentu będą dla niego trenerem personalnym, siłownią i pasami bezpieczeństwa.

Wystartowali.

Miał w pamięci wszystkie spektakularne przysiady, klęczenia, podskoki, które udało mu się zrobić podczas ich pierwszego spotkania. Dzisiaj doświadczył powrotu do korzeni. Okazało się, że zanim zacznie robić salta, jego organizm musi przypomnieć sobie podstawy. Pionizacja, kiedy napięte liny ciągnęły go w różne strony była bardzo trudnych zadaniem. Nie poddał się. Walczył o każdą minutę spędzaną w tej pozycji. Doświadczył sytuacji, które od tak wielu lat nie były już jego udziałem. Stawał na zmianę na palcach i na piętach. Nie przewrócił się. Był z siebie dumny. Zmęczony opadł na krzesło. Jutro znowu się spotkamy – pomyślał zerkając w jej pragmatyczną stronę.

, , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *