fbpx

„Z pamiętnika Pragmiarza” S02 E04 – „Lotto” – kumulacja

23 maja 2018 Podniebna Drużyna SMA

„Z pamiętnika Pragmiarza” S02 E04 – „Lotto” – kumulacja

Jakiś czas temu Pragmiarz podzielił się ze światem informacją, że na swoje 50-te urodziny (dla ułatwienia przypomnę, że obecnie ma na swoich barkach prawie 46 wiosen, lat, jesieni i zim) chciałby wybrać się na Nepalski trekking. W naturze tak się czasem zdarza, że wypowiadane przez nas dźwięki są zniekształcane, zakłócane lub najzwyczajniej niesłyszane.

Pragmiarzowi wydaje się, że podobnie musiało być i w jego wypadku. Bo po pierwsze 50-te urodziny ma za lat 4, a po drugie nigdy wcześniej nie słyszał, żeby ktokolwiek, kto wybiera się w Himalaje zaczynał przygotowania od…zmiany koloru skóry. A tak właśnie stało się z jego ciałem. Z dnia na dzień zmieniło kolor na żółty. Oczywiście nie stała za tym, żadna aklimatyzacja, metamorfoza na azjatyckie klimaty itd. Wywoła to tzw. żółtaczka. W związku z jej pojawieniem się Pragmiarz wylądował w szpitalu. Zaczęły się poszukiwania przyczyn tejże choroby. Po kolei wykluczano wszelakie wątrobowe wirusy. Pozostało jeszcze sprawdzenie drożności dróg żółciowych. I tutaj znaleziono przyczynę. Niestety okazała się ona zabójczo groźniejsza od SMA, które towarzyszy Pragmiarzowi od zawsze. Ową przyczyną jest nowotwór. Kiedy Pragmiarz usłyszał tę diagnozę nie mógł w nią uwierzyć. Mieć SMA i jeszcze „dostać” w gratisie raka? Niestety, tak wygląda to na dzień dzisiejszy.

Z Najważniejszą z Żon usiadł Pragmiarz przy wspólnym stole i starał się w jakiś możliwie delikatny, aczkolwiek nie zakłamujący rzeczywistości, sposób przekazać swoim synkom wiadomość o nowej chorobie. I trzymał się dzielnie, dopóki starszy z synów Franek nie zadał pytania:
– czy tata może umrzeć?
– Czy tata zginie zawtórował mu młodszy Stasiu.
– Nie wiem – odpowiedział Pragmiarz. Tak może się zdarzyć. I może się to zdarzyć w przeciągu kilku miesięcy, a może dopiero za wiele lat. W tym momencie lekarze nie umieją udzielić odpowiedzi….

Pragmiarz zaczyna swoją kolejną walkę, tę najważniejszą walkę o swoje życie. Jest na samym początku tej batalii. W ramach kolejnych wyzwań, nie zamierza rezygnować z ćwiczeń na Pragmie. Trzymajcie za niego kciuki.

Niech moc będzie z Pragmiarzem!
————————————————-
Dowolną darowiznę na rzecz Pragmiarza można przekazać na konto:
Fundacja SEDEKA, ul. Grzybowska 4 lok. 132, 00-131 Warszawa
Nr konta: 71 1060 0076 0000 3210 0020 7652
Tytułem przelewu: 11075- Grupa OPP – Krawczyk Tomasz

, , , , , ,